A vállalkozás a Széchenyi Terv Plusz program keretében „Innovatív fejlesztések megvalósításának technológiai támogatása az ASG Szerelvény Kft-nél” címmel a GINOP PLUSZ-1.1.2-21 kódszámú, Magyar Multi Program – A kiemelkedő teljesítményű, valamint jelentős növekedési potenciállal rendelkező mikro-, kis- és középvállalkozások támogatása című felhíváson nyert támogatást.
A projektben 228,4 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós támogatás felhasználásával infrastrukturális és ingatlan beruházás, információs technológiafejlesztés, technológiai fejlesztést eredményező új eszközök beszerzése és megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása valósult meg.
A fejlesztés eredményeképpen az ASG Szerelvény Kft. olyan saját fejlesztésű szerelvényeket, szelepeket és elzárókat állít elő, melyek képesek csővezetékek elzárására és nyitására, a berendezéseket a világ minden pontjáról elérve.
Csőtörés esetén az okos szelepek érzékelik a nyomásesést, mobilapplikáción is képesek riasztani a rendszer kezelőit, akik a távolról ki tudják zárni a sérült szakasz előtti és mögötti területeket.
Az intelligens vezérléssel ellátott eszközök képesek nyomatékot érzékelni, folyamatos adatgyűjtéssel előre jelzik a karbantartási igényeket, így elkerülhető egy szelep beszorulása, vagy egy elzáró szerelvény tengelytörése.
A berendezések elektromos hálózat hiányában napelemmel is működtethetők, illetve a beépített speciális akkumulátornak köszönhetően 900 működési ciklust képesek végrehajtani áramszünet esetén.
Az önerővel együtt 700 millió forintos beruházás eredményeképpen elkészült egy 1500 négyzetméteres csarnok, mely napelemekkel és hőszivattyúkkal megtermeli saját energiafelhasználását.
A projekt részeként a társaság egy felhő alapú vállalatirányítási rendszerre tért át, mely lehetővé teszi, hogy a termelés, a raktározás és az értékesítés a világ bármely pontjáról elérhető és kezelhető legyen.
Az ASG Szerelvény Kft. az egykori tatabányai szénbányák acélszerkezeti gépgyára egyik részlegének tevékenységét folytatja. Csővezetékeknél alkalmazott ipari szerelvényeket, szelepeket, gömbcsapokat, tolózárakat és ezek vezérléseit forgalmazzák, illetve részben gyártatják saját márkás termékként, valamint a lakosság részére épületgépészeti cikkeket értékesítenek.
A társaság az ország számos nagyberuházásához szállít csővezetéki egységeket, illetve műszaki tanácsadást nyújt a hálózatok tervezéséhez, a berendezések üzembe helyezéséhez.
AZ ASG szerelvény Kft. 2022-ben költözött jelenlegi telephelyére, akkor a korábban bérelt raktárak és irodák helyett egy önkormányzattól vásárolt telken 400 millió forintért egy szintén 1500 négyzetméteres csarnokot építettek. A most átadott fejlesztéssel a vállalkozás 10-ről 22 főre növelte létszámát. A társaság éves árbevétele 2022-ben 1,3 milliárd, 2023-ban pedig 1,7 milliárd forint volt.
A technológiai fejlesztés során beszerzett eszközök:
VCN-600 függőleges CNC megmunkáló központ, CNC megmunkáló központ forgácsoló-maró szerszámcsomaggal W21-138860-28, Gépsatu MC 150×300, Méréstechnikai csomag Mazak megmunkáló géphez W21-138860-28, Három pofás gépi tokmány SGS-F 400/3-136, APROD kapcsolható polcrendszer, P90 soros raklapos állványrendszer, EP elektromos üzemű tolólapos targonca CQD16RVF, Heli elektromos üzemű magasemelésű gyalogkíséretű targonca CDD15J.
kép: Farkas István