Menü Bezárás

Történelmi magyar siker született Tokióban

Tótka Sándor olimpiai bajnok lett – a 27 éves sportoló szenzációs versenyzéssel szerzett aranyérmet a kajak egyesek 200 méteres versenyében. A szám másik magyarja, Csizmadia Kolos negyedik lett a döntőben. Korábban ebben a számban még soha nem sikerült dobogóra állni a magyaroknak.

Balla Virág nyert, Takács Kincső pedig hatodik lett a B döntőben a kenu egyesek 200 méteres versenyében a tokiói olimpián, így előbbi kilencedikként, utóbbi 14.-ként zárt. A két győri kenus később párosban is vízre száll a japán fővárosban.

Ezüstérmt nyert Csipes Tamara a kajak egyesek 500 méteres versenyében. A szám kétszeres címvédőjeként érkezett Kozák Danuta ezúttal lemaradt a dobogóról, negyedik lett. Csipes pályafutása második ötkarikás érmét szerezte.

És még nincs vége a sornak. Rasovszky Kristóf másodikként ért célba, így ezüstérmet nyert a 10 kilométeres nyíltvízi úszásban. Ebben a szakágban Magyarország második ötkarikás érmét nyerte Risztov Éva londoni diadalát követően.