Menü Bezárás

Újabb magyar érem az olimpián

Milák Kristóf Európa-csúccsal nyert ezüstérmet ma 100 méter pillangón a tokiói olimpián. A 200 méteren aranyérmes magyar úszó a második legjobb idővel várta a finálét, melynek nagy esélyese a 100 méter gyorson győztes Caeleb Dressel volt. Az amerikai érvényesítette is a papírformát, világcsúccsal lett első. Milák mindössze 23 századdal maradt el tőle. Milák Kristóf ezzel a magyar csapat hatodik érmét szerezte a tokiói játékokon.

Kozák Luca bejutott az elődöntőbe 100 m gáton. A 25 éves futó egyike annak a nyolc magyar atlétának, akik teljesítették az ötkarikás indulási szintet – a többiek a világranglistáról kerültek a csapatba. Ma már nem szerepel magyar atléta az olimpián. Vasárnap a délelőtti programban a kalapácsvető Gyurátz Réka, női 3000 m akadályon Kácser Zita és Tóth Lili Anna, női távolugrásban pedig Nguyen Anasztázia lesz érdekelt.

A 11. helyen zártak a magyarok a triatlon vegyesváltók versenyében. A csapatot Bragmayer Zsanett, Bicsák Bence, Kovács Zsófia, Tóth Tamás alkotta.