Menü Bezárás

Megvan a második magyar aranyérem

A világbajnok és világcsúcstartó Milák Kristóf olimpiai csúccsal nyert aranyat 200 méter pillangón a tokiói olimpia úszóversenyének mai döntőjében. Milák ezzel az eredményével megdöntötte a legendás Michael Phelps pekingi, 2008-as olimpiai csúcsát. A szám másik magyar indulója, Kenderesi Tamás a negyedik helyen végzett.

Kapás Boglárka döntős 200 méter pillangón. A világ- és Európa-bajnok úszó a harmadik idővel jutott a csütörtöki fináléba.

Hosszú Katinka hetedik 200 méter vegyesen. A címvédő és világcsúcstartó és egyben háromszoros olimpiai bajnok magyar klasszis a hetedik idővel került a fináléba, de össze kell szednie magát, mert magához képest rendkívül gyenge idővel ért célba.

Ötvenhét év után van magyar döntős férfi 100 méter gyorson. Németh Nándor hetedikként bejutott a holnapi fináléba a tokiói olimpia úszóversenyén. Ez hatalmas bravúrnak számít, ugyanis ebben a számban legutóbb éppen Tokióban, az 1964-es játékokon volt magyar döntős, akkor Dobay Gyula hetedik lett.