Menü Bezárás

Begyűjtötték az érmeket a komáromiak az európai és országos úszóbajnokságokon

Rómában rendezték az Ifjúsági Úszó Európa Bajnokságot, melyre első alkalommal jutott ki versenyző komáromi színekben. Dikácz Bence hét egyéni versenyszámban is jelentősen javította meg egyéni csúcsát és bekerült az európai ifjúsági úszók élvonalába.

Az Európa Bankosággal párhuzamosan számos hazai versenyt is tartottak, melyen ugyancsak szép komáromi sikerek születtek. Rózsavölgyi Donát, a veresegyházi Aquatlon Országos Bajnokságon Bajnoki Címet szerzett.A Regionális Delfin Bajnokságon Horváth Emma egy bronz, Vasas Olivér pedig három ezüstérmet is nyert.

Győrben pedig összesen 21 komáromi úszó szerzett dobogós helyezést a legutóbbi versenyeken.

Aranyérmesek: Fekete Laura 50 m pillangóúszás, 200 m hátúszás; Kusnier Dávid 100 m mellúszás; Takács Fábió 200 m pillangóúszás, 400 m gyorsúszás, 200 m vegyesúszás és 100 m pillangóúszás

Ezüstérmesek: Fekete Laura 100 m gyorsúszás; Hörömpöli Kata 100 m gyorsúszás és 200 m gyorúszás; Tapolcsányi Áron 200 m mellúszás, 50 m mellúszás és 50 m gyorsúszás; Vincze Lujza 200 m hátúszás és 50 m hátúszás; Vizi Gergő
100 m mellúszás

Bronzérmesek: Hörömpöli Kata és 50 m gyorsúszás; Kusnier Dávid 50 m pillangóúszás; Matkovicz Attila 200 m vegyesúszás; Vasas Réka 50 m mellúszás.